«Τσίμπησε» βαθμό στο Κερατσίνι

Με… ισοπαλία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη Γ’ Εθνική ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος! Οι «ερυθροκίτρινοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στο Κερατσίνι με την τοπική ομάδα, στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Αλεξιάδη δεν ήταν καλή στο α’ ημίχρονο, ωστόσο ισορρόπησε στη συνέχεια και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας. Η ομάδα του Κερατσινίου προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με τον Μπερνιδάκη, με τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος να παίρνει το βαθμό της ισοπαλίας στο 78’ με αυτογκόλ του Βαττή. Οι γηπεδούχοι έλεγξαν το ρυθμό στο α’ ημίχρονο, ωστόσο στη συνέχεια, οι Ροδίτες ανέβασαν στροφές, πίεσαν και τουλάχιστον δεν ηττήθηκαν στο γήπεδο «Π. Σαλπέας». Αξίζει να σημειωθεί ότι στο παιχνίδι αγωνίστηκε ως αλλαγή και ο Λούκας Φαβάλι.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Β. Σπάθας): Μπότος, Τσουβαλτσίδης, Μπατής, Βαττής, Λίτσης (63’ Σιγάλας), Παπασπύρου, Ντούλιας, Σκεντεράι, Γκιάτης (75’ Διάκος), Μπερνιδάκης, Καλογιάννης (82’ Πασσαλίδης).

Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Α. Αλεξιάδης): Ανδρούτσος, Τσουμάνγκας, Τσούπρος, Παφιάκης (89’ Σπάρταλης), Αρχοντούλης, Βλάχος (71’ Μπεγλεκτσής), Καμπλιώνης (75’ Φαβάλι), Δελαπόρτας, Πόποβιτς, Πετρούσης, Δήμας.